Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny (mikropigmentacja) polega na wprowadzeniu w naskórek niewielkiej ilości nietoksycznych, naturalnych barwników, które pozostają w przestrzeniach międzykomórkowych 1-3 lat (później barwnik jaśnieje i zanika). Decydujące znaczenie dla trwałości makijażu permanentnego mają dwa czynniki: podział komórek skóry, oraz dobór barwników i techniki. Trwałość zależy od takich czynników jak: przemiana hormonalna, zawartość melaniny w skórze, typ cery oraz rzeczy zależne od nas tj. korzystanie z solarium, ekspozycja twarzy na słońce, peelingi. Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu maścią emla.

Często zdarza się że jedna po jednej wizycie nie uzyskujemy pożądanego efektu i konieczne jest jeszcze jedno spotkani tzw. korekta. Wykonuje się ją po około tygodniu - koszt takiej wizyty to 99 pln. Dzieje się tak dlatego, że pigment wprowadzony bardzo płytko w skórę nie przyjmuje się w niej jednolicie. Skóra w w różnych fragmentach różnie go przyjmuje, może wypłynąć z osoczem albo zostać usunięty ze strupkiem popigmentacyjnym w trakcie gojenia.

TRWAŁOŚĆ

Po upływie 1-2 lat makijaż staje się coraz jaśniejszy. W tym momencie klientka może poczekać aż całkowicie się utleni i zniknie lub chcąc cieszyć się nim dalej wraca na tzw odświeżenie makijażu.

PO ZABIEGU

W przypadku wykonania brwi okolice łuku brwiowego są jedynie lekko zaczerwienione. Po zabiegu pigmentacji oczu (kresek) lub ust najczęściej występuje opuchlizna jej wielkość to sprawa indywidualna. Opuchlizna w zależności od ilości naruszonej skóry oraz wrażliwości skóry klientki utrzymuje się od 1-2 dni.

Nie należy przejmować się tym,że zaraz po zabiegu makijaż jest ciemny a efekt może wydawać się nie naturalny. Należy odczekać od 3-7 dni do całkowitego wygojenia aby zobaczyć efekt i k lor ostateczny. W tym okresie po pigmentacji powstaje delikatny strupek o charakterze ochronnym, który dosyć mocno podbija kolor makijażu ze względu na wysokie w nim stężenie pigmentu.

PIELĘGNACJA

Każda klientka musi mieć świadomość, że wyniki zabiegu w dużej mierze zależą od pielęgnacji po zabiegowej. Po wykonaniu makijażu do czasu wygojenia należy go natłuszczać specjalną maścią (zaleca się Alantan, Bepanthen, Linomag, ewentualnie wazelinę kosmetyczną), a także przez około 7 dni unikać:

 • nadmiernego napromieniowania UV (słońce, solarium)
 • sauny, kąpieli parowych
 • basenu, chlorowanej wody

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • cukrzyca na poziomie insulinowym (słaba krzepliwość krwi)
 • przyjmowanie sterydów (pobudzenie odnowy komórkowej)
 • tendencja do bliznowców, keloidów
 • reakcje alergiczne na pigmenty
 • zakażenie wirusowe HIV, WZW typ C
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • zapalenie spojówek
 • ciąża
 • stany zapalne na skórze ale do wygojenia
 • operacje plastyczne
 • miejscowe infekcje
 • chemioterapia, radioterapia
 • aktywny trądzik, łojotok do ustąpienia objawów

BEZPIECZEŃSTWO

Podczas zabiegu zostaje przerwana ciągłości skóry, dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, ostrożności oraz sterylności. Pigmenty wprowadzane są w głąb naskórka urządzeniem pigmentującym przy pomocy jednorazowej igły to gwarantuje pełną sterylność zabiegu. Moduły mają także wewnętrzną membranę, która chroni niewymienny uchwyt urządzenia przed zabrudzeniami płynami ustrojowymi i bakteriami. Wszystkie akcesoria używane w zabiegu są jednorazowego użytku

Wykonanie makijażu poprzedzone jest zawsze bezpłatną konsultacją podczas, której wykonujemy rysunek wstępny który ma na celu nakreślenie efektu końcowego. Podczas takiego spotkania konsultujemy technikę, kolor oraz kształt makijażu. Do zabiegu przystępujemy dopiero po całkowitym uzgodnieniu każdego najmniejszego szczegółu dotyczącego kształtu, techniki oraz koloru.

Wasze opinie

Zuzanna K - 5.07.2017

Bardzo dziękuję za przepiękne brewki . Pełen profesjonalizm przemiłe i fachowe podejście do klienta. Na pewno skorzystam jeszcze z usług tego salonu. Polecam w 100% gabinet kosmetyczny LASH BAR

Irena E - 3.06.2017

Usługi świadczące w pełni profesjonalnie. Polecam wszystkim, którzy cenią sobie jakość, zaangażowanie, dokładność i piękny, długotrwały efekt. Najlepszy makijaż permanentny tylko u Kingi!!!

Pati - 27.04.2017

Wizyta była bardzo przyjemna. Pani Kinga to bardzo pomocna i cierpliwa osoba. Fantastycznie potrafi doradzić. Brwi po zagojeniu są przepiękne, delikatne, wyglądające bardzo naturalnie. Jestem mega zadowolona. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Kingo

Barbara W. - 3.02.2017

Zdecydowała się na makijaż metodą włoskową (microblading). Widziałam wcześniej efekty u koleżanek, ale nie sądziłam, że wyjdzie aż tak dobrze ! Oby trwałość była taka jak mówią. Aha - znieczulenie maścią działa, nie trzeba się bać

Będzie nam bardzo miło umieścić tu Twoją opinię. Napisz do nas.