O makijażu permanentnym

O makijażu permanentnym

Makijaż permanentny (mikropigmentacja) polega na wprowadzeniu w naskórek niewielkiej ilości nietoksycznych, naturalnych barwników, które pozostają w przestrzeniach międzykomórkowych 1-3 lat (później barwnik jaśnieje i zanika). Decydujące znaczenie dla trwałości makijażu permanentnego mają dwa czynniki: podział komórek skóry, oraz dobór barwników i techniki. Trwałość zależy od takich czynników jak: przemiana hormonalna, zawartość melaniny w skórze, typ cery oraz rzeczy zależne od nas tj. korzystanie z solarium, ekspozycja twarzy na słońce, peelingi. Dzięki miejscowemu zastosowaniu znieczulenia skóry kremem EMLA zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Często zdarza się, że po jednej wizycie nie uzyskujemy pożądanego efektu i konieczne jest jeszcze jedno spotkani tzw. korekta. Wykonuje się ją po około miesiącu - koszt takiej wizyty to 99 pln. Dzieje się tak dlatego, że pigment wprowadzony płytko w skórę nie przyjmuje się w niej jednolicie. Skóra w w różnych fragmentach różnie go przyjmuje, może wypłynąć z osoczem albo zostać usunięty ze strupkiem popigmentacyjnym w trakcie gojenia.

TRWAŁOŚĆ

Po upływie 2-3 lat makijaż staje się coraz jaśniejszy. W tym momencie klientka może poczekać aż całkowicie się utleni i zniknie lub chcąc cieszyć się nim dalej wraca na tzw odświeżenie makijażu.

PO ZABIEGU

W przypadku wykonania brwi okolice łuku brwiowego są jedynie lekko zaczerwienione. Po zabiegu pigmentacji oczu (kresek) lub ust najczęściej występuje  lekka opuchlizna jej wielkość to sprawa indywidualna. Obrzęk w zależności od ilości naruszonej skóry, oraz wrażliwości  utrzymuje się od 1-2 dni.

Nie należy przejmować się tym, że zaraz po zabiegu makijaż jest ciemny a efekt może wydawać się nie naturalny. Należy odczekać od 3-7 dni do całkowitego wygojenia, aby zobaczyć efekt i kolor ostateczny. W tym czasie po pigmentacji powstaje delikatny strupek o charakterze ochronnym, który dosyć mocno podbija kolor makijażu ze względu na wysokie w nim stężenie pigmentu.

PIELĘGNACJA

Każda klientka musi mieć świadomość, że wyniki zabiegu w dużej mierze zależą od pielęgnacji po zabiegowej. Po wykonaniu makijażu do czasu wygojenia należy go natłuszczać specjalną maścią (zaleca się Alantan, Bepanthen, te preparaty działają bakteriobójczo i regenerująco), a także przez około 7 dni unikać:

  -Nie malujemy miejsca pigmentowanego minimum 72 godz po zabiegu

  -Nie dotykać moczyć i drapać skóry w miejscu pigmentacji

  -Do mycia twarzy nie stosować mydła ani preparatów na bazie alkoholu, najlepiej do czasu odejścia strupków ograniczyć kontakt pigmentowanego miejsca z wodą do minimum.

  -Nie należy chodzić do sauny, solarium i na basen przez minimum 14 dni

  -Pigmentowane miejsce należy nawilżać minimum 2 razy dziennie, szczególnie przez pierwsze 3 dni smarujemy pigmentowaną powierzchnię kremem z wit a alantanem lub bepentanolem te produkty działają przeciwzapalnie i przyspieszają regenerację skóry

  -Po ok 3-4 tygodniach należy zjawić się w gabinecie na korekcie

  -Nie dopuścić do przesuszenia pigmentowanego miejsca

  -Unikać agresywnych peelingów i kosmetyków z alkoholem w składzie 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • cukrzyca na poziomie insulinowym (słaba krzepliwość krwi)
 • przyjmowanie sterydów (pobudzenie odnowy komórkowej)
 • tendencja do bliznowców, keloidów
 • reakcje alergiczne na pigmenty
 • zakażenie wirusowe HIV, WZW typ C
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • zapalenie spojówek
 • ciąża
 • stany zapalne na skórze ale do wygojenia
 • operacje plastyczne
 • miejscowe infekcje
 • chemioterapia, radioterapia
 • aktywny trądzik, łojotok do ustąpienia objawów

BEZPIECZEŃSTWO

Podczas zabiegu zostaje przerwana ciągłości skóry, dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, ostrożności oraz sterylności. Pigmenty wprowadzane są w głąb naskórka urządzeniem pigmentującym przy pomocy jednorazowej igły to gwarantuje pełną sterylność zabiegu. Moduły mają także wewnętrzną membranę, która chroni niewymienny uchwyt urządzenia przed zabrudzeniami płynami ustrojowymi i bakteriami. Wszystkie akcesoria używane w zabiegu są jednorazowego użytku

Wykonanie makijażu poprzedzone jest zawsze bezpłatną konsultacją podczas, której wykonujemy rysunek wstępny który ma na celu ustalenie oczekiwań klientki i nakreślenie efektu końcowego. Podczas takiego spotkania konsultujemy technikę, kolor oraz kształt makijażu. Do zabiegu przystępujemy dopiero po całkowitym uzgodnieniu każdego najmniejszego szczegółu dotyczącego kształtu, techniki oraz koloru.

Wasze opinie

Małgorzata K. - 16.05.2017

Bardzo polecam Lash Bar byłam tam na makijażu brwi u Pani Kingi i jestem pod wrażeniem. Moja twarz ma nareszcie ma brwi. Jeśli komuś nie rosną brwi to makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem. Warto to zrobić ja zastanawiała się za długo , ale było warto. Najwyższa ocena za przepiękne brewki, za cierpliwość i wspaniałe podejście dla klienta.

Będzie nam bardzo miło umieścić tu Twoją opinię. Napisz do nas.